
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 35 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X5R |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 3523
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06988
Ext.Price$0.06988
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06988 | $0.06988 |
| 10 | $0.03494 | $0.34940 |
| 50 | $0.03181 | $1.59050 |
| 100 | $0.02896 | $2.89600 |
| 500 | $0.02637 | $13.18500 |
| 1000 | $0.02401 | $24.01000 |
| 3000 | $0.02186 | $65.58000 |
| 5000 | $0.01990 | $99.50000 |
| 10000 | $0.01813 | $181.30000 |
